Новий етап зернової кризи: Румунія контролюватиме транзит зерна з України

0 122

Румунія здійснюватиме пломбування і контроль українських зернових вантажів, що йдуть транзитом через країну. Також Румунія проводитиме контроль якості продуктів харчування на прикордонних контрольно-пропускних пунктах, пише SEEDS.

Про таке рішення у середу оголосило міністерство сільського господарства країни. Водночас Румунія не запроваджувала заборону на імпорт українського зерна, пише Reuters.

Історія зернової кризи:

Держави-члени Європейського Союзу Польща, Угорщина та Словаччина запровадили заборони на імпорт, щоб захистити свої ринки від притоку дешевших товарів.

В середу, в тимчасовій забороні на імпорт українського зерна, до них приєдналася Болгарія, оскільки країни Центральної та Східної Європи зазнають внутрішнього тиску, який вимагає захист місцевих фермерів.

Читайте також: В аграрному секторі України з’являться тисячі нових вакансій

Україні, одному з провідних експортерів зерна у світі, довелося шукати альтернативні маршрути доставки через сусідні держави з огляду на те, що доступ до її власних портів обмежений після вторгнення росії.

Зрештою це стало причиною того, що мільйони тонн зерна опинилися в сусідніх країнах, це, в свою чергу, вплинуло на місцевий попит та націни. Українське зерно дешевше, ніж вироблене в Європейському Союзі. Його звільнено від мит ЄС.

Європейська комісія заявила, що готує 100 мільйонів євро компенсації для фермерів у країнах, що межують з Україною, та планує запровадити обмеження на імпорт.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!