Новий рекорд: український сад – найбільший у світі

0 955

Кизиловий сад родини Ольшанських у Запорізькій області вже кілька років вважається найбільшим не лише в Україні, але і в Європі. Утім, офіційно рекорд зареєстрували лише зараз. Тепер господарство внесено до Національного реєстру рекордів України, як найбільший кизиловий сад, вирощений за органічною технологією, повідомляє SEEDS

У господарстві-рекордсмені вирощують майже 12 тис. дерев на площі 14 гектарів. Кизиловий сад – родинний бізнес. Заклали його вісім років тому. Тепер, ймовірно, український сад буде не лише національним рекордом, а й увійде до Книги рекордів Гіннеса, адже така органічна плантація кизилу найбільша не лише в Європі, а й у світі.

“У саду 11 830 дерев. Це, однозначно, найбільший такий сад в Україні. Ми хочемо подати цей рекорд для Книги рекордів Гіннеса, як найбільшу площу кизилового саду, вирощену органічно”, – зазначила Лана Вєтрова, керівниця Національного реєстру рекордів України.

Читайте також: Найбільший кизиловий сад в Європі розташований в Запорізькій області

Популярність кизилу в Україні зростає. З ягоди виготовляють варення, джеми, соуси, вживають її і сирою. Кизил містить велику кількість заліза та інших поживних речовин, зокрема, вітаміну С в ягоді навіть більше, ніж у смородині. У саду на Запоріжжі вирощують білий, жовтий, кораловий, червоний сорти кизилу. Вони відрізняються не лише за кольором, а й за смаком та вмістом цукру в ягодах. Власник господарства Сергій Ольшанський планує розширятися – наступного року висадить ще 2 гектари саду.

SEEDS за матеріалами ТСН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!