Новий суперфуд: тисячі тонн бузини експортують українські фермери

0 674

Пандемія коронавірусу посилила попит на бузину на міжнародному ринку, адже цей продукт містить велику кількість вітаміну С. Українські фермерські господарства відреагували на тренд і минулого року експортували тисячі тонн ягоди. Наразі інтерес до бузини лише посилюється, а ціни на неї зростають, тому деякі господарства вже планують вирощування промислових плантацій та переробку ягід, повідомляє SEEDS.

Наразі бузина в Україні – переважно дикоросла рослина. Більшість господарств заготовлюють ягоду для експорту, скуповуючи її у населення. Утім, якщо ціна на продукт залишатиметься високою, промислове вирощування культури виглядає цілком перспективно, вважає Роман Потапов, чемпіон світу з фрі-файту, який після завершення спортивної кар’єри вирішив зайнятися сільським господарством. Підприємець закуповує бузину на Чернігівщині вже другий рік поспіль. Наразі він шукає інвесторів для будівництва заводу з переробки бузини.

“В Україні є дуже багато ярів, схилів, земель, які є важкодоступними для сільськогосподарської техніки. Ці ділянки цілком підійдуть для вирощування бузини”, – говорить Роман Потапов.

Загальний обсяг експорту бузини з України минулого року склав 7,5 тис. тонн. Основні імпортери – Японія та країни ЄС. Продають за кордон ягоду замороженою. Експортують як бузину з гілочками, так і самі ягоди.

Бузину широко використовують для виробництва ліків, фарбників та харчових продуктів. З ягоди роблять джеми, та навіть додають у йогурти з чорничним смаком. Також сік з бузини в Європі вважається суперфудом.


  • Як зміниться ринок їжі у найближчі роки?
  • Які українські суперфуди наразі популярні на внутрішньому та зовнішньому ринках?
  • Які технології допомагають українським компаніям виходити на нові ринки і створювати унікальні продукти?

 💡 Про це все ви можете дізнатися 27 жовтня під час Міжнародної конференції: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» з циклу Збільшення прибутків агробізнесу. Організатором виступає агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку. Місце зустрічі: м. Київ, Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект 15), виставка “AgroComplex 2021”. Початок о 12:00.

Відвідування безкоштовно за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут

SEEDS за матеріалами ТСН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!