Новий врожай рису приніс нові розчарування аграріям Херсонщини

0 624

На Херсонщині стартували “білі жнива” – місцеві аграрії збирають рис. Стартував сезон не дуже вдало. І цьогоріч зовсім не погода додала зайвого клопоту, кажуть фермери півдня.

За даними Херсонської облдержадміністрації, цього річ рис збирають по 55—58 центнерів з гектара за середньої врожайності минулого року 61 ц/га. Але турбує аграріїв зовсім не недобір зерна — критичним його назвати не можна. Важливіше питання, як продати плоди своєї праці собі не на збиток.

“Рік для рису на півдні України справді виявився не найкращий. Травень та червень були холодні, що затримало вегетацію культури. Але за грамотного використання агротехнологій то зовсім не катастрофа. Ми також зробили пробний укіс, отримали 81 центнер з гектара, тобто врожай очікуємо не гірший, ніж минулого року.

Розчаровують ціни. За тонну рису через конкуренцію іноземних виробників та засилля імпорту трейдери нині дають не більш як 14 тисяч гривень, а це лише незначно перевищує виробничі витрати. Такі заробітки не дають рисівникам розвиватися, вкладатися у створення нових плантацій”, — нарікає директор Інституту рису НААН України (Скадовський район) Володимир Дудченко.


На Херсонщині є 16,2 тисячі гектарів зрошувальних систем інженерного типу, де можна вирощувати вітчизняний рис, постачаючи на ринок майже 15 тисяч тонн “білого золота”. Крупи при цьому вистачало б, аби задовольнити потреби не тільки регіону, а й кількох сусідніх областей.

Та через брак коштів і занижені закупівельні ціни на крупу площа наявних рисових плантацій Таврії зазвичай не перевищує шести тисяч гектарів. Відповідно, й попит на рис в Україні доводиться задовольняти за рахунок постачання з-за кордону.

У трійку лідерів з його постачання входять Пакистан (33 відсотки імпорту), Індія (30,6), Китай (11).

 

SEEDS.org.ua за інформацією Голосу України

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!