Україна має зростати швидше, ніж 4 відсотки на рік

0 226

Економіка України зросла на 2,4 відсотки у першому півріччі 2017 року, після  2,3 відсотків зростання в 2016, йдеться в новому Економічному огляді Світового банку. З одного боку, відновлення економічного зростання – новина добра, з другого – це зростання все одно залишається низьким порівняно з 16-ти відсотковим падінням у 2014-2015 рр.

“Два відсотки зростання – це недостатньо для України,” – зазначила Сату Какхонен, Директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України. –  Більш швидке зростання економіки, хоча б на рівні 4-х відсотків, необхідне для покращення рівня життя українців, які досі відчувають економічну кризу 2014-2015 рр. Для більших темпів економічного зростання необхідно пришвидшити впровадження амбіційного пакету реформ, включаючи реформу ринку землі, фінансового сектора, боротьбу з корупцією і приватизацію. Це має стимулювати зростання інвестицій та збільшення продуктивності.

Очікується, що економіка України зросте лише на 2 відсотки у 2017 році, беручи до уваги незавершені структурні реформи та додаткові виклики, пов’язані із конфліктом на сході країни.

Дефіцит бюджету розширеного уряду може зрости до 3,5 відсотків ВВП у 2017 через збільшення заробітної плати у державному секторі та видатків на соціальні програми. Зменшення макроекономічних ризиків шляхом скорочення дефіциту бюджету до 2,5 відсотків ВВП у 2018 вимагатиме ухвалення пенсійної реформи, покращення адресності житлово-комунальних субсидій, впровадження реформ освіти та охорони здоров’я таким чином, щоб поліпшення рівня послуг супроводжувалося оптимізацією видатків на фонд оплати праці.

Без здійснення таких системних фіскальних зусиль Україні необхідно буде більше покладатися на несистематичні заходи зі збільшення надходжень та скорочення видатків, разом із збільшенням внутрішніх запозичень, що може негативно вплинути на прийнятний рівень заборгованості і результати розвитку.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!