Обмеження експорту агропродукції залишить без роботи багатьох українців

0 831

Обмеження експорту – це популізм і дурість. У нас і без обмеження вже є і будуть проблеми з експортом, розповів в ексклюзивному коментарі для SEEDS економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

“Обмеження експорту – це популізм і дурість. Україна є нетто-експортером. У нас надлишок майже всіх продуктів.

Якщо обмежити експорт, вони нікому не потрібні будуть у таких кількостях їх банально не зможу спожити навіть безкоштовно. Відповідно, просто викинуть на смітник і перестануть виробляти.

І тоді виникне проблема дефіциту, вже на наступний рік. При цьому безліч людей втратить роботу і т.і”, – говорить експерт.

“Зараз потрібно не обмежувати, а підтримувати, навіть дотувати експорт, тому що світовий попит різко впав вже. І у нас і без обмеження експорту вже є і будуть проблеми з експортом”, – переконаний Андрій Ярмак.


Раніше президент України Володимир Зеленський закликав посилити карантинні заходи, серед яких – обмеження експорту продуктів харчування.

Згодом 17 березня на позачерговому засіданні парламенту Верховна Рада ухвалила проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).


Зараз обмежувати експорт продукції АПК – рішення не дуже розумне. У непростій економічній ситуації що склалася сьогодні такий крок може нести загрозу надходженням валютної виручки. Про це пише говорила раніше експерт з зовнішніх ринків, колишній в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!