Обрізка – ворог для саду волоських горіхів

0 770

Завдяки відсутності обрізки сад швидше вступає в плодоношення і дає більш високий урожай до виходу на повну врожайність. Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

” Обрізка – це ворог саду волоського горіха. Так, до таких висновків зараз прийшли вчені з UC Davis – провідного університету в світі з питань горіхівництва. Експериментальний сад без обрізки несподівано навіть для вчених дав 3 тонни з гектара горіха.

…в перший рік різали – залишили лідера, тому правильно називати “мінімальна обрізка”, або формування крони, але все-таки… Економія виявилася колосальною насамперед у витратах на робочу силу. Просто немає обрізки і обрізувачем. В принципі в саду взагалі немає ручної праці тепер”, – зазначив економіст.

“Завдяки відсутності обрізки сад швидше вступив у плодоношення і давав більш високий урожай до виходу на повну врожайність, яка виявилася порівнянна з тим, що отримують в садах з інтенсивної обрізкою. Однак є ж вартість грошей, а значить, такий підхід забезпечує більш швидке повернення на вкладені кошти! Ну і загальна сума повернення вище.

Інші цікаві особливості: зрошення – спринклери замість крапельного, дуже багато використовується різних сенсорів для контролю за зрошенням в принципі. Підщепа тут використовується сильнорослий парадокс (paradox) – в наших регіонах це буде, напевно, неможливо через низьку зимостійкість”, – пише Андрій Ярмак.

…завдяки відсутності обрізки сад швидше вступив у плодоношення і давав більш високий урожай до виходу на повну врожайність…

“Холодні ночі – гарантія високих врожаїв. Кажуть, що могли б отримувати більше 7-8 тонн, якби ночі були ще прохолодніше. Але горіх вирощують саме там, де вже є нічна прохолода.

Схема посадки загущена не вітається, але фермерам потрібно скоріше повертати кредити. Це створює проблеми після 14-15 років, тому що складніше контролювати шкідників і хвороби, знижується продуктивність, але це окупається більш високою продуктивністю в перші десять років”, – зазначив експерт.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Facebook Андрія Ярмака

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!