Обсяг експорту молока з України досяг максимуму за останні два роки

0 152

Обсяг експорту сирого молока з України досяг максимуму за останні два роки. Про це говорять статистичні дані за серпень, пише SEEDS.

Аналіз галузі здійснювали аналітики infagro.com.ua. За їх словами, тенденція росту обсягів експорту виникла на фоні падіння внутрішнього споживання молочної продукції через війну та міграційні процеси. Також на формування вищевказаної ситуації вплинули:

  • робота всіх операторів ринку – виробників, переробників, трейдерів, чиновників, профільних об’єднань, експертів, які останні півроку, розуміючи важливість експорту, працювали над його збільшенням в умовах заблокованих логістичних маршрутів;
  • девальвація фіксованого курсу гривні, яка вирівняла можливості для бізнесу і надала додаткових вартісних переваг українській продукції;
  • активізація «зернового коридору», яка частково розвантажила кордони з ЄС від продукції рослинництва.

Читайте також: Молоко стає дефіцитом на ринку Європи – експерт

«Окремо хочеться виділити торговельну динаміку вершкового масла. З товаром пов’язані як успіхи продажів в 2017-18 роках, так і зміни балансу, які спостерігались останнім часом в Україні (мова не тільки про зниження пропозиції молока, але і про зростання внутрішнього попиту в країні). Зараз ми знову бачимо високі цифри зовнішньої торгівлі товаром, в серпні обсяг експорту вершкового масла досяг показників 2018 року. Основний покупець – ЄС. Сподіваємося, що темпи зовнішньої торгівлі буде збережено навіть попри ріст внутрішнього попиту в 2023 році. Всі підстави для цього є», – зазначають спеціалісти.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!