Обвал цін на яблуко в нинішньому сезоні неминучий, але як з цим бути виробникові

0 10

На світовому ринку яблука нині спостерігається застій, і це при тому, що відбулося зростання виробництва яблук. Обсяги світової торгівлі яблуком залишаються незмінними упродовж останніх шести років. Про це повідомляє EastFruit.

Нинішнього року в Європі зібрано рекордний урожай яблук. Приріст виробництва складає 3,4 млн тонн, що дорівнює 14-річним ринкам свіжого яблука в Україні. Тож, виробникам слід готуватися до більш низьких цін на промислове яблуко і концентрат. Ситуація повинна послужити також поштовхом до пошуку нових ринків збуту, і насамперед, серед країн Азіатського континенту. Такі думки висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час конференції «Яблучний бізнес України 2018».

Виходячи з аналізу ситуації на яблучному ринку Східної Європи та Центральної Азії, Андрій Ярмак зазначив, що такі імпортери як Узбекистан, Грузія, Азербайджан, Таджикистан, активно нарощують власне виробництво та готуються до налагодження експорту.

Росія збільшує виробництво власного яблука та активно нарощує потужності по його зберіганню. Молдова і Сербія, експортуючи разом близько 400 тис тонн яблук, поки що цілком залежать від постачання цієї продукції з РФ, але будь-коли можуть стати конкурентами України на ринку ЄС.

Все це може призвести до того, що на українському ринку утвориться надлишок яблук, і він може скласти 160-200 тис тонн. Надалі ситуація тільки загостриться. Вирішити проблему можливо з допомогою маркетингу. Без нього український виробник яблук зазнає збитків.

 

 

SEEDS

Leave A Reply

Your email address will not be published.