“Обвалилися” ціни на капусту

0 412

У вересні овочі традиційно дешевшають. Ціни на капусту також знизились. Утім, продукт подешевшав досить помітно – наразі ціни на капусту в Україні найнижчі за останні чотири роки, повідомляє SEEDS.

Середня вартість капусти у супермаркетах Києва зараз складає 5,53 грн за кілограм. Це на 0,55 грн менше ніж минулого року. Нижче капуста вартувала аж у 2017 році. Тоді, за даними моніторингу AgroTimes, капуста в торговельних мережах столиці в середньому вартувала 5,22 грн за кілограм.

Варто зазначити, що цінова ситуація варіюється залежно від регіону. На найбільшому фермерському ринку Херсонщини «Неждана», що базується в селі Великі Копані, вартість капусти наразі коливається від 5 до 7 грн за кілограм. На ринку “Початок” на Одещині цей овоч реалізовують за ціною 5 – 6 грн за кілограм.

Варто зазначити, що наразі в жодному з регіонів ціна капусти не менша ніж 5 грн. Найдешевша капуста наразі на Львівщині. Там на гуртовому ринку “Шувар” овоч продають по 4,5 – 5 грн за кілограм.

Зниження цін на капусту триває через зростання її пропозиції на ринку, оскільки почався сезон її активного збору. Також, варто зазначити, що частина пропозиції від фермерів є некондиційною, що також тисне на ціну.

Читайте також: Названо найприбутковіші та найзбитковіші овочі минулого сезону

За підсумками минулого року капуста ввійшла до переліку культур, вирощування яких було збитковим. Цього року цінова ситуація на ринку погіршилась, тому виробництво культури в Україні залишається збитковим.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!