Об’єднання агро та ІТ-сектора створить більше перспектив для розвитку України

0 330

Цифровізація – це один з головних чинників зростання світової економіки у найближчі 5 -10 років. Прогнозують, що частина цифрової економіки в ВВП передових країн світу тільки через 10 років досягне 50-60%, в Україні ж цей показник може бути 65% від ВВП.

Про це розповіла експерт з інновацій, керуючий партнер компанії Clever Agri Ірина Кравець під час AGROIT Forum 2020, пише SEEDS.

“Суть цифровізації – це перехід біологічних і фізичних систем в кібербіологічні та кіберфізичні. Перехід діяльності з реального світу в світ віртуальний (онлайн).

“Суспільство 5.0″ – це наступна фаза цифровізації, де ключову роль грають такі технології, як аналітика великих даних (Big Data), предиктивна аналітика, machine learning, ІІ, нові покоління роботів/коботів та інше”, – розповідає Ірина Кравець.

За прогнозами частина цифрової економіки в ВВП передових країн світу 2030 р досягне 50-60%, в Україні ж цей показник може бути 65% від ВВП, каже експерт.



“Україна зазнає найбільших труднощів в аграрному секторі саме в створенні доданої вартості, а світова спільнота бачить в нас на даний момент постачальників сировини і кваліфікованих кадрів.

Головний виклик і перспектива для України полягає об’єднанні IТ-сектора і агровиробництва”, – зазначає Ірина Кравець.

“Однак з поширенням цифровізації у всіх галузях суспільства важливою стала і кібер-гігієна, адже з весняним пандемічним переходом в “цифру” приріст кібер- злочинів склав 300% за 4 місяці.

Нам потрібно озброїтися анти-шпигунськими навичками і знати як уберегти свої цифрові активи – а це дані. Наприклад, за кількістю зібраного врожаю, врахованого спершу на полі, потім на ХПП, а згодом і на експортному хабі.

І дані ці можна легко змінити – вкрасти ваш врожай, елементарно “хакнувши сервер” і підробивши дані. Або створити зовсім іншу віртуальну реальність на екрані комп’ютера з вашими комбайнами, зерновозами, вагами на елеваторі. Можна розгорнути (встановити) інший “ворожий” датчик, що буде керуватися хакером”, – застерігає Ірина Кравець.



Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!