Об’єднання у кластери – найкращий вибір для експортних амбіцій українських аграріїв

0 576

Саме кластерний підхід  – об’єднання спільних зусиль допоможе аграріям України працювати разом над експортною діяльністю. Про це розповіла громадський діяч, експерт із зовнішніх ринків, в.о. Міністр аграрної політики і продовольства України (2019) Ольга Трофімцева, виступаючи на XVI Міжнародній конференції “Овочі та Фрукти України 2019. Експортний прорив”, пишуть журналісти Sapienzа.

Зокрема Ольга Трофімцева розповіла про велику зацікавленість в тому, щоб ринок овочів та фруктів ставав все більш професійним. Для цього, за її словами, потрібно, щоб потрапляло все більше продукції з сільськогосподарських підприємств, з комерційних підприємств, які займаються вирощуванням тих чи інших плодоовочевих культур професійно.

“Особисті господарства населення теж будуть продовжувати займатись вирощуванням різних видів продукції. Проте, на мою думку, тут буде відбуватись така подвійна тенденція. З одного боку вони все більше будуть вирощувати для власного споживання, а з іншого боку буде відбуватись процес професіоналізації, кооперації, процес об’єднання зусиль – це ті, хто захочуть виходити на внутрішній ринок або на зовнішні ринки зі своєю продукцією.

Є успішні приклади кооперацій в тих же селах, коли особисті підсобні господарства населення об’єднуються між собою в рамках одного села, регіону чи однією об’єднувальною територіальною громадою та успішно починають комерціалізувати свої напрацювання” – розповіла Ольга Трофімцева.

Частіше садівництвом чи овочівництвом займаються малі та середині виробники. Для них частіше немає іншого виходу на зовнішні ринки, як об’єднання. Також, є різні асоціації, які можуть допомогти – Українська плодоовочева асоціація, яка представляє групу експортно-орієнтованих виробників плодоовочевої продукції з аналогічними цінностями та стратегіями.

“Об’єднання в експортну асоціацію, або експортний кластер, або в кооператив. Головне сам принцип. Принцип роботи – об’єднання зусиль, синергії зусиль, тому що одному виробнику важко займатись всім. Завдяки таким коопераціям або асоціаціям є можливість делегувати, розподіляти між собою блоки роботи.

Хтось може працювати з кредиторами, залучати фінансову допомогу, а хтось може працювати, як маркетолог. Ось такий підхід, кооперативний, або оригінальний підхід – кластерний підхід, там можуть об’єднуватись не тільки плодоовочеві підприємства, а й можуть об’єднуватись IT з вашого регіону, або ще хтось, хто може помогти вам з вашою діяльністю, і працювати разом над експортною діяльністю” – висловила свою думку Ольга Трофімцева.

 

Sapienza.media для SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!