Органічна продукція з Буковини підкорює ЄС

0 254

В останні роки українські виробники аграрної продукції активно переорієнтувалися на ринки ЄС. Основна органічна продукція, яка експортується з України, — це зернові, олійні та бобові культури, дикорослі ягоди, гриби, горіхи і лікарські трави. Це стало можливим завдяки Угоді про асоціацію з ЄС та Зоні вільної торгівлі.

Європа попри квоти, які захищають їхні ринки, цінує органічну українську продукцію АПК, надаючи їй сертифікати відповідності вимогам європейських стандартів.

Статус виробника органічної продукції має й компанія ТОВ “Лілак”, виробництво якої розташоване у смт Глибока Чернівецької області.

За словами генерального директора Володимира Заводовського, з 2012 року він щорічно успішно проходить аудит системи менеджменту безпечності харчових продуктів відповідно до вимог схеми сертифікації FSSC 22000 DQS Німеччини.

А ось за омріяний європейський сертифікат “Organic” потрібно було поборотися. Проте результат того вартував. Продукція автоматично прирівнялася до елітної і почала продаватися мінімум на 25 відсотків дорожче, ніж без позначки “органічна”.

“Угода про асоціацію, крім того, підштовхнула українське законодавство щодо органіки. А це — ціла система виробництва харчових продуктів. І кожен етап перебуває під суворим контролем органу сертифікації. Та прибутки варті таких жорстких норм”, — переконаний Володимир Заводовський.

SEEDS.org.ua за інформацією  Голос України

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!