Органічні добрива шкодять не менше “хімії”

0 655

Будь-які органічні добрива, яким дачники традиційно надають перевагу в зв’язку з їх натуральним походженням і вважають безпечними, можуть бути не менш небезпечними, ніж хімічні речовини. Про це розповів професійний агроном Дмитро Гресь.

Для дачних рослин вкрай небезпечним вважається надлишок азотистих добрив, якими часом зловживають заради вигоди деякі фермери. Наприклад, раніше нерідко поля буквально “завалювали” порівняно дешевою селітрою, що, звичайно ж, позначалося на корисності отриманого врожаю, зате рослини росли набагато швидше і давали більше плодів.

Нині такий метод практично залишився в минулому (не рахуючи, звичайно, низки недобросовісних виробників), адже з’явилися більш безпечні і в той же час не настільки дорогі добрива. Але, звичайно ж, вирощувати рослини краще на натуральних добривах і підгодівлі, зазначив фахівець.

Експерт запевнив, що в цьому питанні головне не переборщити, адже навіть в органічних добривах може критися загроза. Навіть простий гній, якщо додати його занадто багато, спровокує накопичення в плодах нітратів.

“Органічні добрива, той же гній, несуть небезпеку того, що разом з соломою або перегній травами в землю можуть потрапити насіння бур’янів, а в гної можуть бактерії, які спровокують хвороби рослин. Але це зовсім не означає, що удобрювати не потрібно, адже ніхто поки не знайшов кращого способу удобрення ґрунту, ніж органіка. До того ж перегній, компост настій трав, якими проганяють шкідників, життєво необхідні для ґрунту.

До того ж вони залучають на ділянок дощових черв’яків, які, як знають багато дачників, активно виконують половину їх роботи по розпушуванню ґрунту, що також підвищує урожай і надає фортеці рослинам”, – зазначив агроном.

SEEDS.org.ua за інформацією ГолосUA

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!