Отриманню рясних врожаїв горіху на півдні України заважає якість місцевої води для поливу – думка

0 148

На півдні України існує важливий стримуючий фактор, який впливає на розвиток промислового горіхівництва – це непридатність місцевої води для поливу. Про це розповів агроном-горіховод Захар Курганов.

– Горіх дає дуже хороший урожай, коли досить і тепла, і води. Вода для нас є лімітуючим фактором в рясних урожаях,- зазначає Курганов.

Експерт каже, що за кліматичними умовами, в принципі, для горіха придатна вся територія України. Але все ж існують особливі вимоги по сортам.

– Далеко не всі сорти, які вирощуються на півдні, придатні навіть для центру України. Для кожного регіону буде своя сортова база. Але, в будь-якому випадку, найкращі, елітні сорти, назвемо їх так, з найкращими смаковими якостями і виходом ядра, все-таки придатні для вирощування на півдні, а також у Чернівецькій та Закарпатській областях, – коментує горіховод.

У свою чергу, Захар Курганов зазначає, що на півдні найкращими сортами на сьогоднішній день себе зарекомендували сорти молдавської, румунської та угорської селекції. Крім цього, є приклади по посадці американських, французьких сортів, але агроном каже, що це поки не масове явище. Люди таким чином готові йти на експерименти, адже вони розуміють, що це може їм дорого коштувати.

Горіховод підкреслює, що у даних сортів є величезна перевага по врожайності, за якістю плодів, і за попитом на світовому ринку.

– Адже, якщо горіх продається у вигляді ядра, то в принципі назва і походження сорту нікому не цікаві. Але, якщо горіх продається у вигляді кругляка, то, звичайно, сорт в більшості випадків допоможе його продати. Тому що є загальноприйняті світові бренди, які продаються завдяки своїм іменам, – говорить він.

SEEDS.org.ua за матеріалами АгроЮг

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!