Отруєний хімією мед потрапляє до українських крамниць

0 898

Такої кількості вбитих бджолиних сімей, як цьогоріч, пасічники навіть не пригадують. Звинувачують у своїй біді аграріїв, які кроплять поля забороненою в цивілізованому світі отрутою. Ті відхрещуються, що нічого поганого не робили.

Але європейський ринок, на який так важко пробивалися наші фермери з українським медом, може зачинитись. Біда фермерів і пасічників – то ще не все, адже відбракований європейцями мед від хворих уже бджіл потрапляє на наші прилавки.

Одещина, Полтавщина, Волинь, Поділля – в останні роки гори мертвих медоносних бджіл ростуть по всій Україні.

“Те, що діється зараз, на початку 2019 року, масова загибель бджіл пішла – це справді сьогодні катастрофа”, – каже експортер меду Валентин Паньковський.

Проблема стосується не тільки пасічників та аграріїв, а й далеких від села містян.

Бджоли загинули, але не зразу і не всі. Вони встигли принести у вулики  отруєний хімією мед. 

І, будьте певні, каже один з найбільших експортерів країни Валентин Паньковський, на експорт ця солодка отрута не потрапить. Там не приймуть мед з антибіотиками чи пестицидами.

“На експорт попадає чистий мед. А цей мед, що повертається до пасічника, його ж пасічник не з’їдає ж. Може якусь частину на самогонку пережене, а більшість реалізовується на базарі, та навіть в торговельних мережах”, – попереджає Паньковський.

“Скрізь в цивілізованому світі це виглядало, що простіше пареної репи, це мирне співіснування аграріїв з пасічниками. Але чи то у нас аграрії не такі, не виходить”, – скаржиться експортер.

При раціональному підході у виграші залишаться і пасічники, і аграрії.

SEEDS.org.ua за інформацією ТСН

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!