Овече молоко в Україні стало справжнім дефіцитом

0 817

Тепер фермерським товарам стало простіше потрапити на полиці великих магазинів і мереж. Однак і тут спостерігається певний дефіцит на крафтовий крам. Наприклад, в деяких регіонах країни овече молоко – товар, якого катастрофічно не вистачає, пише SEEDS.

Про це під час онлайн-заходу «Кава з байером», організованого Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку – АГРО розповіла Марина Булацька, керівник проекту «Лавка Традицій». «Лавка Традицій» – це відділи з натуральними фермерськими та крафтовими продуктами українських виробників в мережі «Сільпо».

«Якщо говорити про те, що ми шукаємо цілий цей рік – це овече молоко. У центральному регіоні його катастрофічно не вистачає. Точніше його просто немає.

Воно нас цікавить в першу чергу як сировина, яку ми будемо переробляти на власних сироварнях і з якої ми будемо робити йогурти та іншу продукцію», – розповіла Марина Булацька.

За її словами, у проекту є 5 власних сироварень по всій Україні, в яких використовують молоко коров’яче і козяче, а ось з овечим молоком виникли великі проблеми, хоча попит на таку продукцію якраз починає рости.Багато проектів «Лавки Традицій» спрямовані на популяризацію саме крафтового і локального виробника, каже Марина Булацька. Один з останніх використовує вельми незвичайний метод – привозить самих покупців на місце виробництва крафтових товарів.

«Ми робимо Спеціальний рекламно-освітній проект «Агромандри» – ми вивозимо городян на день на ферму до наших резидентів. Це така собі мікро-подорож по своїй місцевості.

Такі проекти допомагають показувати, що це не тільки світовий тренд, але і підтримка малого бізнесу. Що це чесне людське виробництво, харчова безпека і ти розумієш кому ти допомагаєш своєю гривнею.

Ці поїздки грають неймовірну роль в нашому проекті. Ми намагаємося, щоб люди самі приймали рішення щодо вибору локальних виробників», – зазначає Марина Булацька.

«Ми запускаємо такі проекти, які дозволяють людям самі переконається в тому, що саме такий товар, він зроблений принципово інакше. Трудомісткість такого процесу – це просто прірва між індустріальною та крафтовою продукцією», – каже керівник проекту «Лавка Традицій».

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!