Овочі борщового набору можуть не вродити цьогріч

0 263

У північних і центральних регіонах України (Київська, Житомирська, Чернігівська, Сумська, Черкаська та Полтавська області), на які припадає значна частина виробництва картоплі, буряка, капусти і моркви, вже більше двох тижнів немає опадів, повідомили експерти EastFruit.

При цьому водночас температури повітря б’ють історичні рекорди, зокрема і в нічний час, що призводить до проблем з розвитком рослин і стресу.

За прогнозами синоптиків, протягом найближчого тижня опадів в цих регіонах не очікується, що може погіршити стан рослин і навіть привести до часткової втрати врожаю.

На жаль, основна частина картоплі, моркви, капусти і буряка в цих регіонах вирощується на богарі, тобто без поливу. А відтак зробити в цій ситуації практично нічого неможливо.

Певну надію городникам і картоплярству дає лише очікуване через тиждень зниження середньодобових температур повітря. Вони сподіваються, що до цього часу зміниться і прогноз погоди і підуть дощі, бо якщо така погода збережеться більше трьох тижнів – втрати врожаю неминучі.

За оцінками аналітиків EastFruit, площі під овочами так званого борщового набору і картоплею в Україні під урожай 2019 року було дуже різко розширені. Якщо кліматичні умови будуть близькими до нормальних, то уникнути перевиробництва цих культур буде складно. Однак вже сам початок сезону показав, що умови поки далекі від ідеальних.

Спочатку овочівники північних і центральних областей України занадто пізно змогли посадити і посіяти овочі та картоплю, тому що надлишкові опади і холодна погода в кінці квітня і початку травня не дозволяла це зробити. Тепер погода змінилася, і опадів немає зовсім, а температури повітря значно перевищують норму.

SEEDS.org.ua за інформацією  EastFruit

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!