Овочі, м’ясо, хліб: які продукти подорожчали найбільше?

0 1 116

Інфляція та подорожчання енергоресурсів, безперечно впливають на вартість харчових продуктів. Деякі продукти дорожчають поступово, а деякі – стрімко. Наприклад, помідори протягом двох останніх тижнів подорожчали на третину, а хліб – на 7%, повідомляє SEEDS.

Згідно з результатами аналізу споживчих цін від Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), найбільш помітно зросли ціни на томати. Крім подорожчання енергоресурсів до такої ситуації призвело уповільнення імпорту овочів з Туреччини.

“Безумовним лідером за зміною ціни за 2 останні тижні стали помідори, які зросли на 29% і станом на 17 лютого 2022 року їх можна придбати в середньому за 79,82 грн за кілограм”, – повідомляють в УКАБ.

Що ж до м’яса то яловичина подорожчала, а м’ясо птиці, навпаки, стало дешевшим.

“Відчутно зросла в ціні яловичина. За 2 останні тижня ціна на цей продукт зросла на 7% і її середня вартість на полицях супермаркетів становить 219,13 грн/кг. Постійна динаміка росту на яловичину спостерігається з початку 2018 року і основна причина такої тенденції – постійне скорочення обсягів виробництва цього виду м’яса в Україні. Разом з тим зараз спостерігається зниження ціни на найбільш популярний і доступний в Україні вид м’яса – курятину. За 2 останні тижні ціна на курятину знизилася на 6% і зараз її в середньому можна придбати за 100,82 грн/кг. На відміну від яловичини, в Україні зростають обсяги виробництва курятини, що і могло стати причиною зниження ціни”, – зазначають аналітики УКАБ.

Ціна на хліб за два тижні зросла у середньому на 7%. А от молоко подешевшало на 4%. Що ж до фруктів. то ціна на банани збільшилася на 7% і станом на 17 лютого 2022 року в торговельних мережах банани в середньому коштували близько 31,70 грн за кілограм.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!