Ожина обігнала по урожайності малину майже в 4 рази  

0 1 184

Цьогоріч українські ягідники, попри нестандартні погодні умови, отримали непоганий врожай ожини. Ожина досі залишається нішевою культурою, однак має непогані перспективи для поширення фермерськими господарствами України.  

“Урожайність ожини приблизно в 4 рази вище врожайності малини при практично однакових затратах на вирощування, а це значить, що фермер, який вирішив вирощувати якісну сортову ягоду, має шанси отримати високий дохід. При цьому сортова ожина є також цілком транспортабельною культурою”, — вважає директорка з розвитку УПОА (Української плодоовочевої асоціації), Катерина Звєрєва.

Сергій Трофименко, фермер з Херсонщини, який має 1 га під ожиною, цьогорічним врожаєм задоволений:

“У мене рік насадженням ожини, вони сильно підмерзли в цьому сезоні. Культура двічі потрапила під мороз, думав, що врожаю не отримаю, ще 10 травня були сильні заморозки. Але ожина вистояла, і ми навіть отримали гарний врожай — в результаті зібрали вдвічі більше, ніж очікували. Урожайність становила 1,2 кг з куща — це гарний показник для ожини першого року”.

За словами херсонського фермера, Україна тільки починає дізнаватися про цю ягоду. “Раніше виноград вирощував, а тепер вирішив спробувати ожину. Чого люди не купляли цю ягоду раніше? Бо виробники неправильно годували людей, збирали ожину не стиглою, кислою. Коли ягода чорна, то це нічого не значить. Потрібно зривати її зрілою. Я тримаю ягоди після почорніння ще два-три дня на кущі. В мене ягода розміром з коробку сірників, покупцям полюбилася”, – каже фермер.

“Проблем з реалізацією не було, хоча я цього побоювався. Цьогоріч зібрав 5 тонн з молодих насаджень, очікую, що буде 40 тонн з гектара через пару років”, — задоволений Сергій Трофименко. За словами фермера, ожини в Україні буде все більше.

“Цьогорічна ціна на ожину була гарною, наші сусіди побачили, що ягода прибуткова, то ж все село посадить ожину на той рік”, — резюмує виробник.  


Щодо цін — в період масового збирання ягоди українськими господарствами в кінці червня-початку липня ожина реалізовувалася на ринку в ціновому діапазоні $4,12−5,62/кг.

На сьогодні, незважаючи на зниження пропозиції, знизилася і ціна на ринку — в кінці минулого тижня ягода реалізовувалася в середньому за ціною $1,82/кг — такі цифри наводять в УПОА.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  Agravery

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!