Ожина – ягода оригінальна і дає гарну фінансову віддачу

0 701

В Україні ожина від загального валу ягідних культур займає не більше 10%,  водночас ця ягода доволі оригінальна і дає гарну фінансову віддачу, розповіла Інна Яременко, СЕО компанії BerryMore Active.

Наразі плантація ожини найбільшої плантації BerryMore Active у селі Воронове Дніпропетровської області займає 20 га. До 2025 року її планують розширити до 85 га, до того ж продавати збираються не тільки в Україні, й за кордоном.

«Враховуючи потенційні обсяги врожаю, будемо працювати не лише на внутрішній ринок, а й на експорт, – зазначила Інна Яременко. – Для експорту потрібно мати сертифікати (до речі, ми другий рік поспіль проходимо сертифікацію підприємства за стандартами Global G.A.P.).

Також слід напрацювати механізм поставок та мати достойний обсяг. Три чи п’ять тонн ягід нікого не цікавлять – потрібні десятки і сотні тонн, стабільні поставки високої якості. Поки що ми лише вчимось експортувати».

Вибір культури керівниця компанії пояснила так: «Ожина нам здалася цікавим напрямом, адже тут менша конкуренція, ніж у секторі малини та лохини, ягода оригінальна, дає гарну фінансову віддачу.

Точної статистики щодо площ під ожиною я не зустрічала, все приблизно. За моїми спостереженнями, в Україні від загального валу ягідних культур ожина займає не більше 10%».

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!