Парламент ухвалив закон про об’єднання водокористувачів

0 346

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому закон про об’єднання водокористувачів – «за» документ № 5202-д проголосувало 279 парламентарів.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

За його словами, зрошувальні площі щороку стрімко скорочувалися і з 2,3 млн у 1990 залишилося лише 550 тис. у 2021-му.

«Серед причин – і розкрадання обладнання насосних станцій, і високі тарифи за полив, і відсутність державних коштів на відновлення зрошувальної інфраструктури. Я як аграрій цілком розумію усі проблеми, з якими зіштовхуються наші виробники с/г продукції, коли мова йде про зрошення», – зауважив Роман Лещенко.

Він додав, що законом про об’єднання водокористувачів парламентарі заклали основи реформування меліоративної галузі України.

«Відтепер усі водокористувачі мають змогу гуртуватися в юридично зареєстровані об’єднання, брати на баланс об’єкти зрошувальних систем та управляти ними через колективні рішення, де голос кожного водокористувача буде важливий. Саме така форма управління галуззю зможе вивести її з занепаду. Зрошувальні системи повинні бути в управлінні тих, хто безпосередньо від них залежить. Це аграрії, землекористувачі та землевласники і точно не чиновник в Києві чи навіть в області», – підкреслив Роман Лещенко.

Міністр вважає ухвалений закон наріжним каменем не лише подальшого розвитку сільського господарства, а й реагування на кліматичні зміни, збереження ґрунтів та енергоощадливість у с/г виробництві.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!