Паста з черемші – унікальний рецепт сімейної майстерні рукотворів з Черкащини

0 728

Сімейна майстерня рукотворів під назвою “Вогнептах” незвична не тільки своєю назвою, а й асортиментом. Близько п’яти років родина з Черкащини виготовляє власноруч екологічні альтернативи звичайним речам і реалізовує їх через соцмережі.

Нещодавно асортимент сімейної майстерні поповнив новий унікальний товар – паста з черемші. Історію незвичної сімейної екосправи, нової української екострави та ще безліч цікавого SEEDS розповіла господиня “Вогнептаха” пані Юлія.


– Рукотвори – доволі незвична назва для виробів, чому вирішили саме так їх називати?

– Наша сторінка у Facebook – спосіб поділитися тим, що маємо з тими, хто також цінить справжнє, натуральне і зроблене руками. Тому і рукотвори. А казкова пташка Вогнептах символізує натхнення, чисті наміри, зліт та відродження.

Ми пропонуємо все те, що робимо і споживаємо самі: зубну пасту, косметику, свіжу олію з-під домашнього дерев’яною преса, мед. Хотілося дати людям вибір, якісь більш здорові, екологічні альтернативи звичайним речам.

– Абсолютно все виробляєте самі?

– Окрім зубних щіток та сталевих трубочок для напоїв. Їх ми продаємо тільки тому, що побачили, наскільки дорого вони коштують. А хотілося, щоб такі речі були доступні. Тому майже не робимо націнки на них. Це так, супутній товар.– Нещодавно на вашій сторінці з’явився унікальний продукт “паста з черемші”. Хто таке вигадав і чий був рецепт?

– Хотілося зробити український аналог італійського соусу “песто”. Тому ми закотили рукави, ретельно вимили руки кілька разів та взялися до справи. Для любителів смачненького та гостренького ми приготували густий соус з черемші, грецьких горішків та горіхової олійки.

Рецепт придумали самостійно, скуштували, пригостили друзів – всім сподобалось. Людей цікавить цей продукт. Але попит не великий. Пов’язано це, мабуть, з карантином.

Що в баночці? Свіже листя черемші, горіх грецький, свіжа олія горіха грецького, мед, сіль морська, яблучний оцет. Все, крім солі, вирощено, зібрано та підготовлено особисто нами, органічно, екологічно та нульвідходно.

Навіть приготували вручну – без використання електрики.

– Максимальна натуральність та екологічність – це ваше кредо?

– Створюючи будь-що, ми завжди вибираємо найменш ресурсозатратні варіанти при підборі компонентів. Більша частина рослинних інгредієнтів виросла на нашій ділянці, а не каталася перевізниками туди-сюди, від виробника до оптового складу, потім в роздрібний магазин і потім аж до майстерні, отруюючи повітря і витрачаючи паливо. І надалі частка компонентів власного виробництва буде збільшуватись.

Також ми притримуємося принципу “нуль відходів“. І в повсякденному житті, і в роботі. Тобто, тут в магазині ви не знайдете товарів у пластиковому одноразовому пакуванні.

Тільки придатні до переробки скляні та металеві баночки. Які, до речі, можна використовувати повторно багато разів. А самі вироби та засоби можна компостувати – вони не шкодять ні людям, ні довкіллю.

Також ми широко використовуємо вторинну сировину. Зокрема при пошиві торб і торбинок для закупів. І завжди віддаємо перевагу натуральним матеріалам.

Ми вважаємо, що по-справжньому важливі і потрібні речі мають бути доступні кожному. Наприклад, здорова їжа та знання.

 

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!