Переселенець з Луганщини заклав плантацію лохини в Івано-Франківській області

0 2 499

Під час переїзду за вимушених обставин людина не може забрати з собою свій дім, але вона може перевезти справу, яку любить. Саме так у 2014 році зробив фермер з Луганщини, кандидат сільськогосподарських наук Сергій Соколов, який висадив плантацію лохини та інших ягід у селі Рошнів, Івано-Франківської області, повідомляє SEEDS.

“Щира, добра Франківщина прийняла нас. Ми почали тут розвивати свою справу”, – розповідає Сергій Соколов.

Ягодами фермер почав займатися з 2004 року, ще на Луганщині. Хоча природні умови регіону, зокрема посуха та високі температури влітку, були не досить придатними для вирощування лохини, Сергій Соколов разом з однодумцями з ентузіазмом розвивали ягідний бізнес. Вони експериментували з обприскуванням, живленням та іншими процедурами і досягли успіху в улюбленій справі. У 2008 році кандидат сільськогосподарських наук разом з колегами навіть вивів новий сорт лохини – Фіолент.

За словами фермера, один з головних секретів успішного вирощування ягід – висока якість посадкового матеріалу.

“Якістю ми закладаємо майбутнє росту та розвитку плантації. Ягідна сфера – це і прибуток, і мистецтво, і робота, і наука. Одне без одного це існувати не може”, – говорить Сергій Соколов.

Крім ягід та саджанців лохини у господарстві Сергія на продаж вирощуються саджанці інших ягід – ожини, малини, жимолості.

Читайте також: Як доглядати за кущами лохини?

Що ж до секретів вирощування лохини, то, щоб ягоди були великими, потрібно зрошувати кущі та щороку обрізати їх. Варто встановити дві крапельних стрічки для поливу. Під час створення плантації потрібно внести кислий торф. Коли погода спекотна, лохину поливають щодня. Але у всьому потрібно знати міру.

SEEDS за матеріалами Суспільне Карпати

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!