Перевірка на стійкість: чи має соняшник стійкість до певних гербіцидів? 

0 447

Наприкінці року ринок просто рясніє акційними пропозиціями по насінню та пестицидах. Однак, будьте обережні: за, на перший погляд, вигідними умовами може приховуватися небезпека.

Зокрема, недобросовісні постачальники можуть підмішувати різні гібриди або пропонувати насіння низької селекційної якості, що в подальшому неодмінно обернеться катастрофою для аграрія та зруйнує вщент його сподівання на щедрий врожай.

Особливо ризикують агровиробники, які вирощують стійкий до трибенурон-метилу та імідазолінонів соняшник: адже якщо застосувати на посівах із «недостійкістю» гербіциди на основі цих діючих речовин, це призведе до прояву ознак сильного фітотоксу на рослинах, їх аномальності, а інколи – й повної загибелі посівів.

Щоб попередити подібні неприємні «сюрпризи», фахівці «Інституту здоров’я рослин» рекомендують дослідити стійкість обраного гібриду соняшника в лабораторних умовах. Отримані результати розставлять всі крапки над «і» та дадуть аграрію впевненість в майбутньому його врожаю.

Вчені Інституту оцінюють відсоток стійкості гібриду соняшника до імідазолінонів і трибенурон-метилу за допомогою спеціального експрес-аналізу. Для цього насіння пророщують у кліматичних камерах і фітотронній кімнаті й у відповідні фази обробляють гербіцидами. А потім вимірюють морфометричні параметри і, власне, визначають якість посівного матеріалу та його стійкість до гербіцидів.

Основними перевагами такого дослідження є його точність, а також та швидкість: воно займає лише 23 дні. Тож не полінуйтеся провести його завчасно – можливо, це врятує ваш майбутній врожай.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!