Перший в Україні музей борщу відкриють під Полтавою

0 2 363

На кожен день року по рецепту борщу має етнографиня із Опішні Олена Щербань. Вона цікавиться автентичною кухнею приблизно 15 років. У селищі започаткувала фестиваль борщу і готується відкрити музей цієї страви.

Олена Щербань готує борщ їз чотирма видами слив: сушені, мариновані, гнічені та солені.

“Я кладу все різноманіття, яке в мене є на сьогодні в моїй коморі. Ми це смачне вариво покладемо у борщ, і борщ в нас таким чином буде чорний. Він буде з присмаком слив. І, звичайно, слива змінить колір нашого борщу і дуже вітамінізує”, − каже етнографиня.

А далі традиційні інгредієнти борщу – буряк, капуста, картопля та морква – один за одним потрапляють до горщика, а далі – у піч.Рецептів борщу Олена Щербань має на кожен день року. Найстарішим із них близько століття.

“Ми будемо ділитися з вами. І ви діліться своїми родинними рецептами, історіями, борщами. Будемо їсти ваш борщ” , − закликає Олена Щербань.

Готуватиме різні види борщу Олена і для відвідувачів. Сам же музей етнографиня відкриє у власній садибі.

“Обов’язково це буде екскурс в історію борщу, це буде культурний контекст, це буде неймовірно багата рецептурна карта, але, у першу чергу, я хвалю опішнянський борщ”, − говорить етнографиня.

Свої перші борщі Олена Щербань почала варити у семирічному віці разом з бабусею Марією. А досліджує народну кухню 15 років.“Через борщ можна показати історію, культуру, велич українського роду, української родини. Це основне”, − каже Олена Щербань.

Відкрити свій музей борщу Олена Щербань планує цими вихідними. За її словами, це перший такий заклад на Полтавщині та в Україні.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільне Полтава

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!