Перший в Україні сад фісташок росте під Одесою

0 1 134

В промислових масштабах фісташки українські фермери ще не вирощували. Однак не так давно фермер з Одещини Андрій Петков заклав сад фісташки площею 3,5 га. Перші врожаї фермер-ентузіаст планує отримати через 6 років.

Взагалі, за словами Андрія Петкова, одне дерево в десятирічному віці має давати до 10 кг товарної фісташки.

“У мене є всі підстави вважати, що мій вдалий досвід стане відправною точкою для масового вирощування на півдні України цих недешевих горішків”, – запевняє фермер з Одеської області.

За його словами фісташкові дерева – справжні рослини пустелі, та вони прекрасно пристосовані до посухи і засоленості ґрунту. Також вони спокійно переносять коливання температури від мінус 10° С в зимовий час і до плюс 40° С влітку.

Саджанці фісташок дерев фермеру постачають з Узбекистану – кліматичні умови на півдні Одеської області фактично схожі з погодними умовами Центральної Азії, теоретично це дає всі шанси успішно вирощувати культуру в Україні.

Для створення саду фермер взяв в довгострокову оренду 3,5 га площ в селі Броска Ізмаїльського району. З урахуванням того, що на одному гектарі вдасться розміститися 300 фісташкових дерев, в червні цього року було висаджено понад 3 тис. саджанців.

Фісташка – культура з дуже тривалим періодом комерційного використання. Як зазначають фахівці, її рентабельність в Європі в порівнянні з традиційними кукурудзою, томатами, буряком та мигдалем набагато вища, адже собівартість вирощування досить низька через невибагливість до грунтових умов, потреби у воді і елементах живлення.

SEEDS.org.ua за інформацією  orehovod.com

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!