Персикові сади можуть бути щільнішими, довели вітчизняні вчені

0 329

Щільність персикового саду досягається за рахунок посадки дерев з кроною-веретеном. Такого висновку дійшли вчені Таврійського агротехнологічного університету під час дослідження такої форми крони. Рекомендації вчених наводить AgroTimes.

Для формування пірамідальної крони персика використовують однорічні саджанці заввишки 1,5 м з діаметром кореневої шийки понад 2 см. Коренева система дерева повинна бути добре розвиненою. У таких дерев після садіння на висоті до 50-60 см треба вирізати передчасні бокові пагони, а решту − укоротити на дві бруньки.

Особливість таких дерев у тому, що їх не можна кронувати. До третього року від початку садіння вони повинні рости вільно. Необхідно лише слідкувати, щоб центральний провідник домінував над іншими гілками, і для цього у кроні вирізують усі сильні пагони, щоб вони не утворювали з провідником гострий кут.

Обрізати такі дерева рекомендується на третій-четвертий рік після садіння. На формування так званого скелета дерева іде 7-8 сильних гілок. За міжряддя завширшки 5 м висоту крони обмежують на рівні 3-3,2 м. Глибина плодової стіни повинна становити 2,8-3 метри.

Крону-веретено на персику застосовують у Болгарії, Італії, Франції.

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!