Під Дніпром розгорнулася справжня війна між фермерами та лісорубами-нелегалами

0 714

У шести селах Дніпропетровської області лісоруби-нелегали палять поля та нищать техніку фермерів, які намагаються захистити дерева. Люди кажуть, що знищення насаджень призводить до засухи на полях, але зловмисники залишаються непокараними, бо поліція щоразу після затримання відпускає їх.  

Голова фермерського господарства Юрій Іванович розповідає, що вже кілька років намагається боротися із лісорубами-нелегалами. Стверджує, що йому спершу погрожували, потім почали нищити техніку та влаштували кілька підпалів на його полі. А нещодавно побили сина і нині він у лікарні.

“Кілька разів зверталися до правоохоронних органів, писали заяви. І все йде до нуля”, — каже чоловік.

Фермери пояснюють, що захисні лісосмуги навколо полів потрібні, щоб утримувати в землі вологу і стримувати вітер, аби він не розносив чорноземи, а без насаджень суховії нищать поля. Водночас, за їхніми даними, столітні дуби та акації вирубують на продаж і щоденно вивозять дрова вантажівками.

“Ми ще не посіяли жодного гектару, бо немає вологи. Ми все частіше спостерігаємо маленькі торнадо, маленькі смерчі”, — нарікає агроном фермерського господарства Олег Куций.   

Один із лісників Борис розповів, що порушників затримували вже, але їх поліція не карала і штрафів вони не платили, бо лісосмуги офіційно нікому не належать. Водночас сільський голова розповідає, що постійно отримує скарги від мешканців громади. Втім посадовець каже, що до справи нібито причетні “треті особи” і він безсилий у цій ситуації.

“Це зрозуміло всім, що замішані якісь особи, яких я особисто не можу встановити, щоб висловлювання не були наклепом”, — зазначає голова Великомихайлівської сільської ради Сергій Дегтярьов.

Своєю чергою, у місцевій поліції кажуть, що вже відкрили два кримінальних провадження. За фактами побиття сина фермера та підпалів. Дати детальнішу відповідь щодо вирубок обіцяли після отримання усієї інформації.

 

 SEEDS.org.ua за інформацією ТСН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!