Під Вінницею створять повноцінний аквакластер

1 1 526

Активісти Якушинецької громади збираються перетворити свою ОТГ на рибну столицю Вінниччини. Задля цього створюють бренд, виводять власний живий символ, започатковують школу рибалок та багато іншого.

“Розробка власного бренду є необхідністю, якщо громада прагне розвиватися. Це дасть можливість розвивати туризм, сприяти підтримці місцевих підприємців та підняти громаду на інший рівень”, – розповідає голова ГО “Право молоді” Лісецька Марія.

Незабаром до Якушинецької громади приєднається ще кілька населених пунктів. Один з них – Микулинці, на їх території налічується більше 900 гектарів водойм.

“В нашій громаді близько 40 водойм та притоків Південного Бугу, тому це потрібно використати для розвитку громади. Хотілося б, щоб слово Якушинці асоціювалося з рибою”, – розмірковує заступник голови ГО “Право молоді” Юрій Краківський.

“Історично склалося, що в нас розташовувався колишній обласний рибгосп, який зараз є потужним профільним підприємством. Також є ставок “Цукерня”, що славиться спортивною риболовлею та відомий по всій Україні. На ставку в Некрасовому розводять форель. В нас щорічно відбуваються спортивні змагання серед професіоналів та любителів”, – додає він.Активісти планують спільно з іхтіологами зареєструвати живий символ громади – підвид риби з назвою “Якунь”. Цю рибу будуть розводити лише у водах Якушинецької громади.

Це має бути повноцінний аквакластер, де можна буде отримати різноманітні послуги : від рекреаційних до навчальних, –  продовжив Юрій Краківський. – Розробка програми розвитку даного напряму включатиме також підтримку орендарів: юридичну, в першу чергу. Також маємо на меті сприяти створенню майданчика для спілкування та обміну досвідом серед власників водойм та рибалок”.

“Створення рибного ринку, спеціалізованих точок продажу спорядження не лише притягуватиме туристів, але й сприятиме розвитку підприємництва на території громади”, – додає Марія Лісецька.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Інформаційна Вінниччина

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Ассоциация рыбоводов «СОЮЗ» пише

    МолодцI, необхiдна справа, пiдтримуемо!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!