Підсумки 2017 року: Україна видобула 20.5 млрд кубометрів газу, нафтогазовидобувна галузь сплатила 74.6 млрд грн податків

0 161

Видобуток газу в країні, за оперативними підсумками 2017 року, склав 20.5 млрд м3, що на 2.4 % перевищує показники 2016 року. Нафтогазовидобувна галузь разом сплатила 74.6 млрд грн податків, що становить майже 10 % надходжень до державного бюджету.

Лідером серед платників податків сектору стала компанія «Укргазвидобування» – її частка становить 50.5 млрд грн. Решта шість груп компаній, які є членами Асоціації, за консолідованими сплатами потрапили до переліку 100 найбільших платників податків України.

«Детальний аналіз газового виробництва вказує на дві тенденції. По-перше, за останні роки компанія «Укргазвидобування» показала суттєве зростання виробництва на рівні 4.4 % і досягнула рекордного газовидобутку 15.25 млрд м3. По-друге, на жаль, решта ринку не змогла покращити свої попередні результати роботи. Так, незалежні видобувні компанії виробили 4.2 млрд м3 газу, що на 0.4 % менше, ніж у 2016 році. Як і прогнозувала Асоціація на початку 2017 року, у приватному сегменті настала стагнація видобутку», – зазначив виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Роман Опімах.

Водночас, варто відзначити кілька важливих ініціатив, з якими галузь зустріла 2018 рік і які мають відновити активність в індустрії. Мова йде про впровадження податкового стимулювання на рівні 12 % і 6 % в залежності від глибини залягання покладу та державні гарантії не змінювати податок протягом 5 років. За оцінками міжнародних експертів, сьогодні Україна займає найпривабливішу позицію серед видобувних країн європейського континенту.

Також з 1 січня 2018 року розпочалося відрахування 5 % ренти на розвиток місцевих громад, що має мотивувати регіони до конструктивного діалогу із сектором.

Серед інших важливих змін варто відзначити прийняття нових Правил розробки нафтових та газових родовищ, а також скасування обтяжливої вимоги повторної переоцінки запасів кожні 5 років.

«Ми очікуємо, що 2018 рік стане визначальним і закладе основу для нового позитивного тренду у темпах зростання газовидобутку. Серед важливих реформ, які необхідні галузі, варто відзначити дерегуляцію дозвільної системи. Прийняття у другому читанні законопроекту № 3096-д має суттєво спростити процедуру введення нафтогазових родовищ в експлуатацію та прискорити відведення земель під буріння свердловин. Разом із тим, індустрія очікує на проведення прозорих та відкритих аукціонів на нові ділянки, лібералізацію обігу геологічної інформації та відкриття баз даних, а також модернізацію Кодексу про надра з урахуванням європейських стандартів», – наголосив Голова Правління Асоціації газовидобувних компаній України Данііл Майданік.

SEEDs.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!