Підтримати розвиток виноградарства та виноробства обіцяють у Мінагрополітики

0 96

Ситуацію в галузі виноробства та виноградарства, сертифікацію продуктів з захищеним географічним зазначенням та лібералізацію підходу до нарахування акцизу на ігристі вина та медові напої обговорили 11 серпня під час онлайн-засідання робочої групи Міністра аграрної політики та продовольства з питань сприяння розвитку галузі виноградарства та виноробства, повідомляє SEEDS.

Це не останнє обговорення ситуації в галузі, проблем та планів її розвитку – наступне засідання заплановано на 14 вересня.

Цього разу йшлося зокрема про розширення зон виробництва винограду, а також використання географічного зазначення «Коньяк» і зниження податку на вина.

“Галузі виноградарства та виноробства є важливими для економіки України, перш за все, з точки зору створення додаткових робочих місць, формування продукції з доданою вартістю, та можливості презентації бренду України через експорт якісної продукції на міжнародні ринки. Міністерство продовжить підтримку галузі виноградарства та виноробства, в тому числі на міжнародному рівні, в частині захисту історичного права використовувати назву продукції, яка історично вироблялись в Україні”, – зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Варто зазначити, що в Україні активно розвивається агротуризм. Тури з дегустаціями вин пропонують більшість великих виробників. Також розвиваються і крафтові виробництва.

Читайте також: Агротуризм на Закарпатті: популярні локації та чому варто популяризувати місцеві продукти з захищеним географічним зазначенням

“Активно працюють дегустаційні зали локальних продуктів, де представлені такі вироби як: сир, мед, м’ясні делікатеси, винні підвали. Особливо це стосується сіл Берегівського та Мукачівського районів. Окремі винороби пропонують послуги харчування прямо на виноградниках, ці пропозиції використовують туроператори”, – зазначає фахівець в галузі агротуризму Олександр Коваль.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!