Підвищення температури ґрунту загрожує врожаям і сприяє нагріванню повітря

0 367

Відчутне потепління дошкуляє не тільки аграріям України, а й всієї Центральної Європи. Там воно проявилося сильніше підвищенням температури ґрунту, ніж температури повітря, пише SEEDS.

Як показує робота німецьких науковців, за останнє десятиліття ґрунти нагрівалися на 0,7 градуса Цельсія швидше, ніж повітря, що може сприяти ще сильнішій втраті землею води та подальшому потеплінню.

Щоб виявити температурні тенденції для ґрунтів, дослідники використали дані 119 метеорологічних станцій у Європі. Про це йдеться у статті, оприлюдненій журналом Nature Climate Change.

Науковці обрали дані про температуру верхніх 10 сантиметрів ґрунту та повітря на висоті двох метрів над землею, зібрані з 1996 по 2021 рік. Виявилося, кількість спекотних днів з огляду на температуру ґрунту була у два рази більша, порівняно з оцінками за температурою повітря.

Читайте також: Катастрофа на Ладижинському водосховищі: загинуло унікальне стадо племінного Азовського осетра

Краща ситуація була для північної Франції, Бельгії і Нідерландів, що науковці пов’язали з відмінностями ґрунтів. Утім, вчені наголосили, що питання нагрівання ґрунтів потребує детальнішого дослідження, адже їхнє потепління загрожує не лише біорізноманіттю і врожаям, а й сприяє нагріванню повітря.

«Потепління ґрунту спричиняє тривожні наслідки для зміни клімату – від викиду парникових газів до знищення біорізноманіття і ґрунтових мікроорганізмі. Також потепління загрозливе для систем сільського господарства і накопичення вуглецю.

Підвищення температури ґрунту призводить до викиду величезної кількості парникових газів в атмосферу, що посилює парниковий ефект і посилює глобальне потепління.

Підвищення температури спонукає різні ґрунтові організми, такі як бактерії, гриби та дощові черв’яки, до міграції або зменшення чисельності. Ці мікроорганізми є ключовими для здоров’я ґрунту, вони забезпечують  такі важливі екосистемні процеси, як кругообіг поживних речовин, розкладання та підтримка фізичної структури ґрунту.

Боротьба з наслідками зміни клімату вимагає системних зусиль для зменшення викидів парникових газів, сприяння сталим методам управління земельними ресурсами та інвестицій в дослідження та інновації, щоб краще зрозуміти та захистити здоров’я та стійкість  ґрунтів», – зазначає Катерина Звєрєва, міжнародний консультант ФАО ООН, засновниця агромедіа-агенції Sapienza.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!