Підвищити продуктивність свиней допомагають іграшки і заспокійливі трави

0 154

Заспокійливі трави та іграшки в сараї, де знаходяться свині, сприяють зменшенню стресу. У результаті продуктивність свійських тварин підвищується. Про це свідчать результати досліджень, проведених іспанськими вченими.

Виявляється, свині піддаються впливу найрізноманітніших факторів, і у результаті можуть змінюватися фізіологічні та поведінкові характеристики. Щоб змінити ці характеристики на краще, вчені намагалися збагатити навколишню середовище свиней за допомогою природних конопельних канатів, тирси, гумових кульок і трав’яних сполук, до яких входить валеріана (Valeriana officinalis), відома своїми седативними та транквілізуючими властивостями.

Всього в експерименті, який тривав кілька тижнів,було використано 56 свиней для оцінки 4 різних процедур, розділених на 2 групи по 7 тварин на одну обробку.

В експерименті брали участь свині, які:

  • вирощені з екологічним збагаченням;
  • отримували рослинні сполуки в кормах;
  • забезпечені обома способами впливу;
  • без спеціальної підтримки.

Маса тіла тварин вимірювалася перед початком експерименту (на 15 тижні) і на 18, 20, 22 і 24 тижні. Щотижня  проводилося сканування, фіксувалися дані про поведінку тварин, прояви їх взаємодії.

Було встановлено, що свині, які отримували рослинні сполуки у тому чи іншому вигляді, були менш агресивними, мали міцніше здоров’я.

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!