Підвищити врожайність помідорів у 30 разів: досвід американських фермерів

0 309

Світовим трендом на ринку овочів стає органічне виробництво та мінімальний вплив на довкілля. Досягнути таких стандартів фермерам допомагає сучасне обладнання, яке дозволяє встановлювати клімат-контроль у теплицях, ефективно використовувати дощову воду та ін. Стартапу AppHarvest з Кентуккі (США) вдалося не лише зробити вирощування овочів технологічним, а й зменшити їх собівартість.

Фермер-інноватор Джонатан Вебб побудував теплицю площею 24 гектари. На цьому високотехнологічному господарстві за рік можна виростити 20 тис. тонн помідорів, що в 30 разів більше, ніж на звичайному полі.

Секрет успіху ферми пана Вебба — система регулювання мікроклімату. Спеціальні сенсори дозволяють регулювати показники вологості та температури в теплиці. Економія води становить 90%, у порівнянні з традиційними теплицями. До того ж вся вода, яку використовують на інноваційній фермі — дощова.

Економлять виробники й на електроенергії — вночі працюють LED-лампи. На плантації не використовують насіння генетично модифікованих сортів помідорів. Також заборонені тут пестициди та хімічні добрива.

Органічні продукти в США досить популярні, але й ціни на них досить високі. Мета стартапу AppHarvest — зробити такі овочі дешевшими.

SEEDS.org.ua за інформацією ICTV

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!