Пільгових кредитів для фермерів не буде – Порошенко про фермерський бізнес в Україні

0 323

Нещодавно Петро Порошенко відвідав Волинь, де спілкувався з місцевими жителями. У Будинку культури Рожища Глава держави відповідав на питання, одне з яких стосувалося і фермерського бізнесу. Подробиці читайте на SEEDS. 

 

Голова одного з фермерських господарств запитав про те, якою буде доля розвитку м’ясного тваринництва на Волині. За його словами, ця галузь є найбільш затратною. Тож враховуючи дефіцит яловичини, фермери наполягають на тому, щоб рахувати всі потреби, і аби було дотування на цю галузь.

Ще одне питання стосувалося довгострокових пільгових кредитів на будівництво підприємств і переробку в галузі агро-промислового комплексу.

Ось що на це сказав Петро Порошенко:

«Не буде ніяких довгострокових пільгових кредитів, бо їх не існує. Джерела пільгових кредитів є два: перше – це друк грошей, а це означає інфляція і витягування грошей з кишені кожного українця. Другий шлях, яким ми йдемо – це не є пільговий кредит. Держава тим, хто підпадає під критерій, компенсує ставку кредиту напряму фермеру. Великі корпорації цього не потребують, я проти того, щоб їм давати гроші.

Я за те, щоб гроші давати фермеру, бо він цього потребує, щоб бути конкурентноздатним. Він має стати на ноги і навчитися господарювати на власній землі. І фермери цю підтримку точно отримають. Це зробили минулого року. На жаль, фермери взяли менше кредитів в силу об’єктивної ситуації в банківському секторі. Цього року вона покращилася і я за те, щоб цю практику розповсюдити і розширити виклично на фермерів.

Перша позиція – це земля. Велика кількість маленьких фермерських господарств мають у своєму постійному користуванні державний земельний ресурс. Якщо фермер довів, що він працює на своїй землі, що він виробляє продукт, що він сам його реалізує, а не є рантьє.Подарунком від держави в такому випадку буде надання землі в користування фермеру без права продажу. Це буде найпотужніша підтримка фермерського руху.

Ще я вітаю з тим, що Україна вже третій рік поспіль робить рекордні врожаї і це стало нормою для українців. Ми навчилися робити якісний продукт і продавати його».

 

SEEDS  за матеріалами Район

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!