Південь України втрачає лідерство у вирощуванні овочевої продукції

0 756

Через кліматичні зміни Південь України починає втрачати лідерство в овочівництві. Закупівельники з центральних регіонів тепер можуть отримати цей товар набагато ближче і не витрачати зайві кошти та  час на логістику. Таку думку висловив Дмитро Гладкий, співвласник фермерського господарства «Войташенко» з Херсонщини.  

Господарство вирощує на 50 га пекінську капусту, на 25 га – цибулю, на 7 га – селеру коренеплідну та на 3 га – черешкову. У попередньому сезоні асортимент був ширшим і включав також моркву, столові буряки, капусту білоголову, червоноголову та савойську, але від них відмовилися. Крім того, мають ще 1500 га під зерновими.

«До 2014 року овочеві культури були в нашому господарстві більш рентабельними порівняно з польовими. Нині ситуація змінилася: складно не лише виростити овочеву продукцію, а й реалізувати її. Так, ціна на овочі борщового набору вже другий рік поспіль невисока, тому й довелося скоротити не тільки асортимент продукції, а й площі», – розповів фермер.

За його словами, зі зміною клімату стало можливим вирощувати більший асортимент овочевих культур як у центральній частині, так і в північних областях країни.

«У зв’язку з цим Південь України втрачає лідерство у вирощуванні овочевої продукції. Підприємцям з інших регіонів України, що займаються роздрібною торгівлею овочами, вже немає сенсу переплачувати за логістику, якщо цей товар можна купити набагато ближче, до того ж і землі в центральній частині країни більш родючі», – вважає Дмитро Гладкий.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!