Плантації лохини в Україні рекордно перевищили насадження малини

0 1 972

Ще донедавна екзотична для України ягода лохина, вже обійшла за розміром площ насадження таку традиційну ягоду, як малина. За темпами закладки нових плантацій лохина вийшла на друге місце в світі, після Перу.

“В Україні за останні 12 років лохина з нішевого, маловідомого продукту, перетворилася в одну з основних ягідних культур”, – про це розповів Олег Босий – експерт ягідного ринку, керуючий партнер компанії FruiTech на конференції “Ягоди України: заморозка і свіжий ринок”, організованою “АПК-Інформ: овочі і фрукти” 21 травня 2019 року в Києві.

“У структурі комерційних площ зараз лохина на 3 місці після чорної смородини і суниці садової (полуниці)”, – додав експерт.

Цікаво, що не так давно екзотична для України ягода лохина, вже обійшла за розміром площ таку традиційну ягоду, як малина. Тільки в 2018 році в Україні було закладено від 700 до 1000 гектарів нових плантацій голубики, оцінили ситуацію експерти.

“У 2007 році перші тестові плантації лохини були закладені в Вінницькій області. Станом на 2018 рік за нашими розрахунками у нас (в Україні) вже близько 2200 гектарів під лохиною. При цьому і в 2018 і в нинішньому році продовжує працювати програма з підтримки садівників – часткова компенсація вартості посадкового матеріалу.

Якщо порахувати в розрізі площ, то в минулому сезоні за рахунок держбюджету було профінансовано закладка більше 900 га ягідних плантацій, з них майже 60% або 512 гектарів – це лохина.

З огляду на більш високий рівень інвестицій в лохину, в порівнянні з іншими культурами, у фінансовому відношенні на субсидування закладки цієї культури було виділено майже 80% коштів від загального бюджету закладки ягід”, – каже експерт.

Олег Босий також розповів, що на першому місці за площами під лохиною в ​​Україні знаходиться Житомирська область. За нею йдуть Волинь і Київська область.

“Це ті регіони, де ця культура присутня навіть в лісах в дикорослому вигляді, регіони, де є оптимальні умови для вирощування лохини при мінімальній собівартості”, – зазначив експерт ягідного ринку.

SEEDS.org.ua

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!