Плантацій лохини в Україні стає дедалі більше, однак ягоди дешевшими не стають

0 415

Сезон реалізації лохини в господарствах України вже близький до завершення. Характерною його особливістю стало значне зміщення термінів початку реалізації, що вплинуло і на вартість ягід.

На сьогоднішній день лохина в Україні коштує в середньому в 1,6 рази дорожче, ніж в кінці сезону минулого року. Більш високий рівень цін на лохину в Україні в порівнянні з минулим роком обумовлений затримкою сезону дозрівання ягоди в середньому на 7-10 днів.

Ще одним важливим фактором такої цінової ситуації, стали значні втрати, які понесли виробники даних ягід внаслідок весняних заморозків та інших природних катаклізмів.

“Поточний розвиток ситуації на ринку лохини в Україні, коли при щорічному прирості площ виробники збирають нижчий урожай, ніж роком раніше, дуже важко вважати оптимальним.

Навіть в тому випадку, коли поодинокі господарства змогли заробити, при досить високому рівні цін на ягоду, більшість виробників лохини в поточному сезоні навряд чи змогли отримати хоч мінімальний прибуток”, – прокоментував ситуацію керівник проекту “АПК-Інформ: овочі і фрукти” Олександр Хорєв.

Варто зазначити, вже наразі більшість українських садівників пропонують до продажу залишкові партії лохини. При цьому активний попит і скорочення пропозиції в даному сегменті дозволяють їм укладати угоди по 200-270 грн/кг, а ціни на лохину утримувалися на досить високому рівні протягом усього сезону.

 

 SEEDS.org.ua за інформацією АПК-Інформ

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!