Побудова великих об’єктів для зберігання фруктів, овочів та ягід — це вигідна інвестиція

0 212

Від чого залежить вибір холодильного обладнання для фермерів та інших аграрних підприємств? Чому варто не шкодувати коштів на якісну нову техніку, та як проходить процес встановлення та обслуговування холодильного обладнання? На всі ці питання спеціально для читачів SEEDS відповів  фахівець компанії  «‎Alternative Technologies PF» Максим Гладиш.‎ 

— Скільки компанія на ринку, та як давно співпрацюєте з фермерами і агрохолдингами?

— На ринку наша компанія вже близько 11 років. З самого початку ми почали співпрацю з великими компаніями. Власник нашого підприємства – інженер, завдяки чому наша компанія в першу чергу виконує проекти згідно Технічного завдання та врахуванням всіх технічних потреб та особливостей кожного проекту. Серед іншого, дуже велику увагу ми приділяємо енергоефективності кожної спроектованої холодильної системи. Саме тому максимальне енергозбереження є одним з основних критеріїв підбору обладнання.

З фермерами ми співпрацюємо досить давно. У секторі промислового холоду ми працювали і з різними компаніями, в тому числі з Ритейлом (магазини, супермаркети, гіпермаркети). Ми постійно освоюємо нові ринки, вивчаємо нові технології, що забезпечує постійний розвиток компанії. Додатково однією з ключових переваг компанії є наявність прямих контрактів на постачання обладнання з заводів виробників обладнання, які є лідерами в своїх галузях. Це дозволяє нам отримувати також підтримку від виробників та пропонувати оптимальну ціну за якісне обладнання в залежності від потреб кожного конкретного Замовника.

— Які особливості холодильного обладнання для аграрних виробників? Що їм слід враховувати (технічні особливості об’єктів та ін.)?

— Холодильне обладнання є досить складним в проектуванні та експлуатації. При кожному проектуванні та реалізації потрібно досить відповідально підійти до проектування обладнання, оскільки саме від прийняття правильно технічного рішення залежить якість роботи обладнання, його відповідність технічному завданню, що в свою чергу також забезпечить ідеальні умови зберігання. Чим краще збережена продукція, ти більша її ціна реалізації. Тому в першу чергу ми пропонуємо виконати проєкт холодопостачання, що вже на етапі проектування дасть змогу оцінити всі переваги того чи іншого технічного рішення і унеможливити похибки при реалізації проекту.

Також зараз в Україні стрімко розвивається ринок ягід. Дуже багато компаній, фермерських господарств, особливо у західних регіонах, збільшують потужності виробництва ягід, і крім українського ринку, вони виробляють продукцію для інших країн. Оскільки в європейських країнах дуже високі стандарти щодо збереження зовнішнього вигляду та смакових властивостей замороженої продукції, саме для таких господарств ми підбираємо якісне обладнання європейських виробників. Це дозволяє їм бути впевненими в результатах, які вони отримають. До того ж, термін експлуатації такого обладнання достатньо великий.

Наша компанія забезпечує повний цикл робіт, від проектування до сервісного обслуговуваня. Наявність власного проектного відділу, зі своїми технічними фахівцями, які постійно вдосконалюють свої знання, беруть участь у семінарах, тренінгах, дозволяє зробити правильний вибір обладнання, налаштування, залежно від умов того чи іншого регіону, продукції, її кількості, логістики, яку вона проходить і т.д.

Ми приділяємо досить багато уваги кожному фактору, для забезпечення безперебійної роботи обладнання, термін експлуатації якого становить 10-15 років.

— Можете схематично означити, як виглядає співпраця з виробниками? Скільки часу займає встановлення обладнання? Які гарантії?

— Ми можемо співпрацювати з виробниками на будь-якому етапі їх задуму. Тобто, якщо вони мають ідею, ми допомагаємо в її реалізації. Ми рекомендуємо починати з проєктування‎, і готові виконати проект повністю «під ключ», включаючи проектування будівництва. Ключовий момент — це технологія. Кожна компанія, залежно від того, якого результату вона хоче досягти, має розуміти технологію: що вони вирощують, як вони будуть зберігати продукцію (заморожувати, просто зберігати охолодженою), відвантажувати її, це довготермінове, чи короткотермінове зберігання — є дуже багато факторів, які слід врахувати. Наразі ми готові надати аграріям будь-яку підтримку і консультації з будь-якого питання щодо зберігання.

У нас є партнери, які допомагають також з будівництвом. Навіть якщо у клієнта є тільки поле, де потрібно побудувати виробництво, зберігання чи повністю комплекс, включаючи офісні приміщення, ми в змозі реалізувати таку задачу. Клієнт отримує від нас повний проект включаючи частину холодопостачання, та попередній кошторис, в якому вказані терміни та вартість будівництва, включаючи обладнання.

Термін будівництва та встановлення обладнання може варіюватися від двох місяців до декількох років. Все залежить від складності проекту, реалізація може проходити в декілька етапів, та можливостей інвестування з боку замовника — від того, який у нього план розвитку. Але, якщо ми говоримо, наприклад тільки про холодильне обладнання, то середній термін реалізації від замовлення до запуску обладнання в середньому складає 1-3 місяці. Звичайно термін залежить від багатьох факторів, в тому числі від завантаженості заводів виробників, та технічних спеціалістів нашої компанії. Але завдяки прямим контрактам та наявності обладнання на складі, ми намагаємось давати мінімально можливі терміни постачання.

Після завершення встановлення‎ обладнання ми продовжуємо співпрацю. У нас є сервісний відділ, який надає послуги обслуговування техніки. Є відділ диспетчеризації, де ми слідкуємо за роботою обладнання, на яке встановлені системи моніторингу. Відділ гарантійного обслуговування забезпечує максимально короткий термін зміни запчастин в гарантійних випадках. Для цього ми також тримаємо запасні частини на складі. Сервісний відділ забезпечує сервісну підтримку 24/7.

Одним із важливих аспектів співпраці з нами є те, що навчаємо персонал замовника щодо роботи з обладнанням, для правильної експлуатації, проводимо консультації, надаємо підтримку в процесі роботи.

Крім того, ми запроваджуємо системи моніторингу. Це дає можливість на відстані слідкувати за роботою обладнання і вчасно реагувати на зміни в його роботі.

Для багатьох клієнтів, в тому числі фермерських господарств, побудова великих об’єктів — досить затратний процес. Ми наполягаємо на тому, що це вигідна інвестиція. При правильному виборі якісного обладнання це не просто витратна частина, а саме інвестиція. Також для своїх клієнтів, разом зі своїми партнерами, ми маємо можливість надавати послуги по лізингу та кредитуванню на купівлю обладнання.

Багато клієнтів сумніваються, коли їм пропонують щось нове, або розповідають незрозумілі технічні речі. Ми пропонуємо альтернативу сумніву — успіх.

Більшість компаній, з якими ми працюємо, є нашими постійними клієнтами. Для них в пріоритеті успіх, тому вони розуміють, що якісне холодильне обладнання — це вигідна інвестиція.

— Скільком сільськогосподарським компаніям вже допомогли?

— Наближаємось до сотні. Останні 2-3 роки ми більш активно працюємо з аграрним сектором та активно збільшуємо кількість клієнтів у цьому сегменті. Крім цього працюємо за багатьма іншими напрямками (виробництва хліба, кондитерських виробів, м’ясопереробка, молочна галузь, фармацевтичні компанії).

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!