Подушки для насіннєвої картоплі – секрети зберігання

0 294

Є кілька способів та систем для зберігання картоплі. Все залежить від потреб господарства чи фермера. Вентиляційне обладнання дає можливість зберігати картоплю більш ніж півроку — з вересня по березень. Воно працює за рахунок забору повітря ззовні. Подовжити термін зберігання до року можна, якщо до вентиляційного обладнання додати холодильне.

Як зберігають продукцію в українській компанії «‎Забарівське», яка спеціалізується на виробництві та продажі насіннєвої картоплі та ‎ входить до переліку ста кращих українських аграрних підприємств у номінації «‎Модернізація виробництва»‎,  в коментарі для SEEDS розповів її засновник Олександр Свідельський.

«Насіннєва картопля — це достатньо дорогий продукт. Різні сорти картоплі потребують різних умов зберігання. Щоб уникнути втрат, зберігати її потрібно якісно, з дотриманням всіх умов та режимів. Це вдасться лише, якщо використовувати якісне обладнання. Додам, що хороша техніка також дозволяє економити на електроенергії. Облаштування місць зберігання ми замовляли у компанії «Толсма Текнік»‎. Зокрема, в нас встановлена так звана «система з надувними подушками‎»‎, що має підвищений ефект просушування продукту також змонтована холодильна система. Обидві системи управляються з одного комп’ютера клімат контролю Vision Control та допомагають одна одній для досягнення найоптимальніших умов зберігання продукту. Тим виробникам картоплі та овочів, які лише планують встановити обладнання для зберігання, раджу не економити при виборі якісного рішення, адже таке рішення, яке може виглядати дорожчим на початку, в результаті дає суттєву економію під час експлуатації і показує високий економічний ефект»‎, — говорить Олександр Свідельський.

«Для компанії «‎Забарівське»‎ ми встановили спеціальну високоефективну комплексну систему зберігання, що включає вентиляційну систему з надувними подушками та холодильну систему. При цьому, що важливо, на кожен окремий подвійний ряд встановлено окремий вентилятор, окремі клапани впуску та випуску повітря. Фактично, кожен ряд контейнерів з продуктом може працювати автономно. Всі вентилятори мають частотне керування, що у комплексі дає можливість суттєвої економії на електроенергії. Загалом в Пана Олександра можна якісно зберігати продукт практично протягом усього року з мінімальними його втратами», — зазначає Олесь Капітанчук, директор компанії «Толсма Текнік».‎

За словами фахівця, сучасне обладнання здатне працювати автоматично та витрачати менше електроенергії, що дає можливість підприємствам та фермерам заощадити.

«Якщо зберігати картоплю в неспеціалізованих приміщеннях, без відповідного обладнання, то кількість втрат значно вища. Коли ж обладнання якісне — кількість втрат мінімальна. Одна з переваг компанії «‎Толсма Текнік»‎ — сучасна та якісна система управління Tolsma Vision Control, яка дозволяє автоматично керувати процесами охолодження та роботою сховищ завдяки комп’ютерному обладнанню»‎, — говорить Олесь Капітанчук.

З питань придбання обладнання для Вашого плодоовочевого бізнесу звертайтеся до компанії “Толсма Текнік”:

Тел.: +38 050 47477 60

E–mail: nataliazelenska@tolsma.com

Тел.: +38 050 440 57 90

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!