Поглиблення дна річки Прип’ять може спричинити повторну хвилю радіаційного забруднення України

1 1 533

Роботи з поглиблення дна, що почалися згідно з розпорядженням Міністерства інфраструктури на річці Прип’ять, можуть спричинити смертельну загрозу поширення радіації по усій акваторії Дніпра. Не залишиться осторонь і аграрний сектор, повідомляє прес-служба Національної екологічної ради України.

Натомість у Міністерстві інфраструктури України готуються до запуску туристичного маршруту водним транспортом Київ-Мозир-Київ. “Заражена територія, яка прийняла на себе основний удар при вибуху 4 енергоблоку нікуди не поділася, і радіація там буде зберігатися ще довгі роки”, – йдеться у повідомленні екоради.

“Якщо зараз фон дещо послабився, це зовсім не означає, що там стало безпечно. Просто з часом, трав’яний покрив, а на річці Прип’ять донні відкладення закрили собою радіоактивні речовини, але вони нікуди не поділися.

І зараз роботи з днопоглиблення русла річки Прип’ять, призведуть до того, що весь цей радіоактивний коктейль піде вниз за течією в Київське водосховище, а з нього далі по каскаду Дніпровських водосховищ, аж до Чорного моря.

При цьому слід згадати, що з басейнурічки Дніпро бере питну воду 2/3 населення країни.

У світі на даний момент не існує очисних споруд, здатних очистити воду від радіоактивного забруднення. Так само дніпровська вода використовується для поливу сільгоспугідь. Поля опиняться під загрозою радіаційного забруднення”, – попереджають у Національній екологічній раді України.

“Вітри перенесуть верхній шар ґрунту на багато сотень кілометрів. З локальної тридцяти кілометровоїзони відчуження можемо перетворити всю країну в “Чорнобиль”.

А якщо ми орієнтуємо економіку в аграрний сектор, то нікому в світі не потрібна буде “забруднена” пшениця і радіоактивна соняшникова олія.

Природоохоронна громадськість вважає неприпустимим необдумані рішення чиновників які намагаються перетворити чорнобильську трагедію в розважальне шоу. Споруда водного туристичного маршруту між Україною і Білоруссю можливо має місце. Але не за рахунок здоров’я нації і порушення екологічного стану всієї країни.

Такі проекти можуть здійснюватися тільки минаючи постраждалі після Чорнобильської катастрофи території. У цьому може допомогти досвід Нідерландів, в яких функціонують тисячі рукотворних судноплавних каналів. Закликаємо уряд негайно відреагувати на цей кричущий факт і припинити роботи пов’язані з днопоглибленням річки Прип’ять”, – йдеться у повідомленні.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Татьяна пише

    Это кто же додумался углублять и вообще что-то делать в опасной для всей Украины зоне? Поименно голосовавших назовите.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!