Погода внесла суттєві корективи у вартість овочів “борщового набору”

0 611

Холодна погода, що була зафіксована в Україні наприкінці весни-початку літа, позначалася і на стані справ в овочевому сегменті. Аналітики Української плодоовочевої асоціації з’ясували, які овочі “борщового набору” постраждали найбільше через природні катаклізми.

Картопля

Через несприятливі погодні умови, на деяких полях спостерігалася погана схожість картоплі, поширювалися хвороби, а фермери не мали можливості зайти в поле та боротися з бур’янами та хворобами рослин. Втім вони висловлюють обережний оптимізм щодо отримання хорошого врожаю картоплі в цьому році і не бачать при цьому причин зростання цін на дану культуру. На сьогодні ціни на картоплю врожаю 2020 р. зрівнялися з цінами на торішню продукцію, досягнувши 8-10 грн за/кг.


Нагадаємо, що у попередньому сезоні Україна імпортувала рекордну кількість картоплі. За оцінками “Апк-Інформ: овочі та фрукти” в Україну було завезено півмільйона тонн картоплі. Основними постачальниками були РФ та Білорусь.

Однак, на думку операторів ринку у цьому сезоні ситуація має вирівнятися. За прогнозами Української плодоовочевої асоціації (УПОА) виробництво картоплі у 2020 році в Україні зросте.


Морква

Для моркви та її сходів дощова погода пішла тільки на користь. Очевидно, що дефіциту моркви не буде, оскільки в центральних та північних регіонах країни морква відмінно сходить.Буряк

Буряк тільки починає сіятися. Однак, зауважимо, що в Україні протягом останніх років знижується споживання цього овоча, а на ціну буряків істотно впливає рівень цін на інші овочі, зокрема на моркву.

Експерти прогнозують, що найбільш істотне скорочення посівних площ у 2020 році очікується саме в сегменті буряку. Тим не менш, внутрішній ринок, швидше за все, буде забезпечений буряком в достатньому обсязі.

Капуста

Дощова погода, яка фіксувалися майже по всій території України до початку поточного тижня негативно позначилася на потенційному урожаї капусти. Деякі виробники повідомили, що через високу вологість, на ранніх сортах капусти почали розповсюджуватися бактеріальні захворювання, з якими доволі складно боротися.На сьогоднішні день, капуста залишається однією з найбільш ризикованих культур для фермерів – на її вирощуванні можна або багато заробити, або багато втратити. У минулому сезоні виробники розчарувалися в капусті, оскільки ціни були критично низькими весь сезон. Відповідно, цьогоріч площі під капустою знову знизяться. Однак є й такі овочівники, які планують нарощувати площі, так як вважають, що деякі виробники переорієнтуються на інші культури, а значить і ціни на капусту будуть вищими.

Цибуля

Якщо говорити про таку овочеву культуру, як цибуля, то пандемія коронавірусу стимулювала різке зростання її споживання – споживачі вважали, що цибуля допомагає захиститися від коронавірусу, і купували її в небувалій кількості, що дозволило фермерам підвищити ціни реалізації. При цьому незважаючи на можливе подальше розширення площ, валовий збір цибулі в Україні в 2020 році може навіть знизитися, адже через дощі посіви цибулі постраждали від бур’янів та хвороб.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  Fruit-Ukraine.org

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!