Погода завдає збитків українським виробникам лікарських рослин

0 825

Аномальна весняна погода цьогоріч суттєво вплине на врожай лікарських рослин в Україні. Зокрема зменшиться  кількість ефірної олії, яка накопичується у рослині, пише SEEDS.

Про це розповів Олег Коваленко, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач кафедрою рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету, відповідаючи на запитання журналістів SEEDS, під час вебінару, організованого фондом «ЛАСКА».

«Так, цей рік аномальний і вплине він на показники продуктивності, маси і якості.

Зрозуміло, що на сьогоднішній день недостатня кількість сонячної інсоляції призведе до того, що кількість ефірної олії, яка накопичується у рослині, буде менша, порівняно з минулим роком. Це, по-перше.

По-друге, якщо брати по культурам, тут також будуть відмінності. Наприклад, гісоп лікарський ми збирали три рази на рік. У нас на кінець травня-початок червня рослини були уже в фазі цвітіння і підлягали збиранню.

На сьогоднішній день стан рослин – це відростання. Ми вже втратили один збір врожаю. Який він буде по валу, на сьогоднішній день не скажу», – розповідає Олег Коваленко.За його словами, щодо наявності олії, ситуація може трішки вирівнятися найближчим часом – синоптики передвіщають підвищення температурних показників і достатньо високі температури на початку червня місяця.

«Вміст ефірної олії може підвищитися, але, все-таки він буде нижчим, у порівняні з минулим роком.  

Це специфіка року – тут нічого не зробиш. Ми плануємо одне, а природа нам диктує зовсім інше», – зазначає Олег Коваленко.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!