Польові квіти і бджоли підвищують урожай кабачків на 39%, встановили англійські дослідники

0 104

Група дослідників з Університету Ексетера вивчала роль запилювачів і польових квітів у врожайності кабачків. Результати показали, що кабачки, вирощені поблизу польових квітів з яскраво вираженим запахом, урожай дають на 39% вищий, ніж на інших ділянках. Про це повідомляє hortidaily.com.

Встановлено також, що урожайність не змінювалася, якщо кожна квітка кабачка запилювалася вручну. Це означає, що запилення за допомогою бджіл значно ефективніше, і до того ж − при нульових витратах праці.

Дослідники зробили висновок, що сусідство ділянок з кабачками і полів,де ростуть дикі квіти, корисне. Поля диких квітів поліпшують роботу і життєдіяльність бджіл, а також допомагають їм знайти інші ділянки для своєї роботи, і таким чином забезпечується стабільне і довгострокове опікування насадженнями кабачків.

Як зауважила доктор Джесіка Кнапп, керівник дослідження, отримані результати можуть бути використані при вирощуванні всіх культур сімейства гарбузових (гарбуз, кавун, огірок). Збільшення урожайності вона пояснила тим,що кабачки ранніх сортів квітнуть,коли бджоли найбільш активні, і це збільшує кількість запилювачів. Крім того, комахи на своїх тілах вільно несуть пилкові зерна, сприяючи запиленню, коли перелітають від квітки до квітки.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!