Поля полину – новий заробіток для українських аграріїв

0 944

Для України полин не екзотика – це бур’ян, який зустрічається повсюдно: на узбіччях доріг, в лісосмугах, у посівах культурних рослин. Однак в інших країнах полин спеціально культивують для отримання цінної сировини.  

Україна має всі сприятливі умови для розвитку бізнесу у цьому напрямку. Полин – це те золото, яке росте у нас під ногами, тому варто звернути увагу на культуру та спробувати використати увесь її комерційний потенціал.

Основним продуктом, який виготовляють з полину є ефірна олія, яка має попит на світовому ринку. Загалом основним лідером ринку ефірних олій у світі є Сполучені Штати, після яких за обсягами йдуть Японія та Європа.

Виробництво зосереджене у Європі з сімома найбільшими у світі компаніями з переробки ефірної олії. У Сполучених Штатах основними споживачами є компанії з виробництва безалкогольних напоїв, а ось на Японію припадає 10% світового обігу.

Нещодавно науковці з’ясували, що при застосуванні полину у якості компоненту гербіцидів забезпечується більш якісний контроль над бур’янами.

Тому полин спеціально почали культивувати в однорічній культурі. Такий тип вирощування дозволяє включити полин у сівозміну та звести до мінімуму негативний вплив на якість ґрунтів.

Цікаво, що сам полин не вимогливий до грунтів, навіть росте на солончаках, тому може зайняти площі, не придатні для культивування основних сільськогосподарських культур.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією АгроЮг

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!