Помідори можуть “боятися” та сигналізувати про небезпеку

0 100

Багато рослин мають пристосування для захисту від хижаків: колючки, отруйні речовини та ін. Утім, вони здатні не лише захищатися. Так, наприклад, плоди томата можуть передавати сигнал про небезпеку материнській рослині, повідомляє SEEDS.

Дослідження щодо здатності помідорів “боятися” провели учені з Федерального університету в Пелотасі (Бразилія). Раніше вважалося, що томати на це не здатні, оскільки сік та поживні речовини в рослині рухаються лише в одному напрямку. Утім, науковці довели протилежне, повідомляє видання Naked science.

До плодів рослини прикріпили чутливі електричні датчики. Потім на рослину запустили гусінь. Дані щодо електричної активності томатів опрацювали нейронною мережею. Виявилося, що сигнали до та після впливу гусені на плід відрізнялись. На думку вчених, це дозволяє іншим частинам рослини підготуватися до зустрічі зі шкідником – після контакту з гусінню почали виділятися захисні речовини.

Після вдалого експерименту, результати якого було опубліковано в науковому журналі Frontiers in Sustainable Food Systems, бразильські вчені планують показати, як про небезпеку материнській рослині сигналізують плоди інших культур.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!