Понад 6 млрд доларів втратила Україна на експорті через війну

0 109

Через блокування портів та скорочення експорту Україна зазнає колосальних втрат. Ці втрати оцінюються у 170 млн доларів на день, повідомляє SEEDS.

“Ми недоотримуємо через зупинку експорту ​170 млн доларів на день через блокування морських портів. Сюди ще слід додати збитки від крадіжок українського зерна і продукції сталелітійної промисловості на окупованих територіях. Плюс беремо до уваги шкоду від руйнувань логістичних, виробничих, елеваторних потужностей”, – зазначає посол з особливих доручень при Міністерстві закордонних справ України Ольга Трофімцева.

У цілому загальна шкода, завдана повномасштабною війною Росії проти України українському експорту складає щонайменше 6 млрд доларів.

Нагадаємо, для активізації експорту та транзиту зерна залізничним транспортом Німеччина надає Україні потяги. У Польщі створили логістичний хаб для сприяння українському експорту. Також ведуться перемовини щодо розблокування портів.

Читайте також: Дозволів не треба: спростились умови експорту до ЄС

Крім того, Єврокомісія погодила фінальний текст Спеціальної Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом Україна – ЄС. Угода передбачає виконання двосторонніх та транзитних перевезень українськими перевізниками без дозволів. Підписання документа заплановане наприкінці червня.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!