Порти розблокують: Україна підписала угоду про безпечний експорт зерна

1 629

Вирішальний крок для розблокування портів, а отже і експорту, зокрема аграрного, зроблено. Україна підписала з Туреччиною та ООН “Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів”, повідомляє SEEDS.

Угода була підписана міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим, міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром та генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем. Тепер вона має бути затвержена українським урядом, після чого опублікують повний текст документу.

“Завдяки розблокуванню портів українські фермери зможуть експортувати мільйони тонн урожаю, збір якого вже розпочався, щоб не було голоду. Вони отримають гроші і рівно через місяць матимуть змогу знову сіяти пшеницю. Це було критично важливо. Наші фермери отримували зараз, через блокування портів, як ніколи малі гроші, бо всі затрати йшли на логістику. Дуже дорого коштувало і коштує вивезення українського зерна до польських, балтійських, румунських та інших портів. Але ці маршрути і надалі будуть зберігатися і розвиватися, тому що нам тепер потрібно мати альтернативу напостійно”, – заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

Одночасно буде розблоковано три порти: «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Угода була підписана на українських умовах. При цьому Україна не підписувала жодних документів з рф.

Під егідою ООН буде створено Спільний координаційний центр, до складу якого мають увійти представники Турецької Республіки, України, Організації Об’єднаних Націй та Російської Федерації, які надали гарантії щодо безпечного пересування суден, які братимуть участь у транспортуванні зерна та продуктів харчування з українських портів.

Угода попередньо діятиме протягом 120 днів і може бути продовжена.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Влад пише

    Это кацабы нам “любезно” очертили наш выход к морю, и то на 120 дней? Убивать их надо, а не вести с ними договорняки.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!