Поширення коронавірусу боляче вдарить по гаманцях аграріїв України

0 1 001

Розповсюдження коронавірусу COVID19 може суттєво вплинути на світову економіку, не залишиться осторонь і економіка України. В українському агросекторі всесвітня недуга найболючіше вразить експортноорієнтовані галузі з високою доданою вартістю: плодоовочеву, кондитерську, молочну та м’ясну.

Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак у своєму блозі в Telegram.

“Це ті галузі, що дають найбільше робочих місць, і зниження виробництва в цих галузях буде дуже відчутним не стільки для експорту, як для доходів мешканців маленьких містечок та сільських територій України”,- зазначив Андрій Ярмак.

Він пояснив, що в умовах будь-якої кризи, люди починають споживати дешевші продукти, відмовляючись від тих, що не є критичними для них. При цьому, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) згадав вплив падіння цін на нафту на ринок яблука або ринок молочних продуктів, коли попит на зазначені продукти різко впав, бо країни, що заробляли на нафті, знизили споживання не критичних для них продуктів.

“І ось зараз ціни на нафту саме знижуються, але крім цього є ще багато інших речей, що додають негативу цьому тренду”,- зазначив Андрій Ярмак.

При цьому Андрій Ярмак також назвав й українські агрогалузі, що виграють від такого тренду. На його думку, це зернова та олійно-жирова галузі.

“Зернові та олія – це базові та дешеві продукти, які потрібні за будь-яких умов. Попит на них зросте за рахунок падіння попиту на продукти з високою доданою вартістю. Внаслідок цього Україна й надалі сміливо рухатиметься в бік деградації економіки і нарощування потенціалу експорту продуктів з низькою доданою вартістю.

Нагадаю, що саме для виробництва цих продуктів потрібно найменше людей, тому населення з сіл буде і далі мігрувати до міст, і, в значній мірі, не українських, а іноземних. Це, в свою чергу, означає, ще менше податків, і ще швидше зменшення обсягів внутрішнього ринку України. Ось таке неприємне доміно”, – резюмував Андрій Ярмак.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією UkraineFood.org

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!